Stopy Aniołów

Książka Karoliny Barwicz

WITAMINA G…- GRUNTOWANIE. GAIA. GARGANO!

Prawdopodobnie już słyszałe(a)ś o witaminie G? Znana ludzkości o początków naszego gatunku, od jakiegoś czasu niewytłumaczalnie zapomniana, na powrót wraca do łask i wychwala się ją za kluczową rolę jaką odgrywa w naszym ogólnym dobrostanie. Nazywana “nadzwyczajnym antyoksydantem”, jest dostępna dla wszystkich bez żadnych kosztów i posiada imponującą listę korzystnych dla zdrowia właściwości. Tak, masz rację, mowa o gruntowaniu (znanemu również jako ‘earthing’), które oznacza bezpośredni kontakt skóry z powierzchnią ziemi i choć brzmi to jak kolejny medialny hype, posiada głębokie naukowe uzasadnienie wynikające z ludzkiej biologii.

Co mówi nauka?

Wiele z najnowszych badan dowodzi, że połączenie ludzkiego ciała z ziemią ma różnego rodzaju długofalowy wpływ na zdrowie, włącznie z redukcją stresu (niepokoju, depresji i drażliwości), normalizacją dziennych rytmów kortyzolu oraz poprawą jakości snu. Co więcej,‘earthing’ podwyższa powierzchniowy ładunek czerwonych krwinek, redukując tym samym ryzyko zakrzepów i chorób sercowo-naczyniowych. Wywiera niemal natychmiastowy fizjologiczny wpływ na nasze ciało. “Gruntownie dowiedziono, mimo, że wciąż nie jest to wiedzą powszechną, że powierzchnia ziemi posiada niezliczony i wciąż odnawiający się zapas wolnych elektronów w konsekwencji globalnego atmosferycznego obiegu elektronów (…).  Najbardziej racjonalną hipotezą wyjaśniającą dobroczynne efekty earthing’u jest ta, że bezpośredni kontakt z ziemią umożliwia przepływ, zarówno dziennych elektrycznych rytmów jak i wolnych elektronów, z ziemi do ciała.  (…) Uważa się również, że wolne elektrony z ziemi neutralizują dodatnio naładowane wolne rodniki, będące przyczyną chronicznych stanów zapalnych” *

Innymi słowami, badania dowodzą/pokazują, że wiele z uzdrawiających właściwości earthingu zawdzięczamy jego antyoksydacyjnemu działaniu na nasze komórki (co oprócz mocy anti-aging, pomaga również redukować stany zapalne, które leżą u podstaw wszelkich chronicznych chorób!)

Jak to działa?

Niewielu wie, że nasze ciała są nie tylko chemiczne, ale także elektryczne z natury. Bicie naszego serca, mózg i system nerwowy działają poprzez impulsy elektryczne. Kiedy te naturalne impulsy ulegają zaburzeniu, wpływa to na systemy komunikacyjne w ciele i skutkuje chorobami.

A Ziemia?

Ziemia jest również elektryczna z natury i dostarcza nam niewyczerpywalnych zapasów wspierających zdrowie ujemnie naładowanych elektronów. Elektrony te działają jako antyoksydanty. Ludzie są elektrycznie dodatni a nasza Ziemia jest elektrycznie ujemna, co w konsekwencji tworzy harmonijnie zrównoważony obieg, yin i yang! (Zwróć uwagę, że ekrany komputera i inne elektroniczne urządzenia, przy których spędzamy tak dużo czasu również promieniują dodatnim ładunkiem!)

Jak dostarczyć sobie Witaminę G?

Zrzucając buty! By dostarczyć sobie dzienną dawkę Witaminy G chodź boso po parku lub ogrodzie, możesz też pływać w morzu lub spacerować po plaży. Prawda jest taka, że wszelki bezpośredni kontakt z powierzchnią planety uzdrawia! Współczesna nauka na nowo wymyśla koło, odkrywając, że najpotężniejsze i najdostępniejsze lekarstwo znajduje się tuż pod naszymi stopami, a Ziemia wie jak najlepiej zatroszczyć się o swoje dzieci.

 Gaia wie najlepiej.

Istnieje pewna rosnąca, przekonująca nowa teoria, wyjaśniająca życie na naszej planecie, zwana “teorią Gaii”. Utrzymuje ona, że żyjące organizmy i ich nieorganiczne otoczenie ewoluowały razem jako jeden żyjący system! Niektórzy naukowcy wierzą, że system ten zwany Gaią, sam reguluje globalną temperaturę, zawartość atmosfery, zasolenie oceaniczne i inne czynniki w sposób ‘automatyczny’. Żyjący system Ziemi najwyraźniej zapewnia warunki na naszej planecie konieczne do podtrzymania życia! Ten nieskończenie inteligentny Byt – Gaia, jednakże, zdaje się skrywać więcej tajemnic, które naukowcy dopiero odkryją.

Miejsca mocy.

Już to wiemy – wszelki kontakt z powierzchnią ziemi jest wysoce korzystny. Jednakże zdaje się istnieć typ opartej na ziemi energii, dostępnej ludziom, skoncentrowanej w specyficznych miejscach, które promieniują dosłownie uzdrawiającymi częstotliwościami. Istoty ludzkie, podobnie jak zwierzęta, zdają się intuicyjnie wyczuwać je od zamierzchłej przeszłości i czcić jako święte. Miejsca te znajdują się na całej planecie i charakteryzuje je wyjątkowo wysokie korzystne bio promieniowanie, bądź poziom siły życiowej. Do określenia tej energii używa się także terminu ‘biofotony’, co oznacza cząsteczki światła niewidoczne dla oka. To pozytywne promieniowanie jest niezbędne do utrzymania życia na Ziemi. We wszystkich świętych strefach bio-radiacja jest niezwykle wysoka i bardzo korzystna dla ludzkiego ciała (Może przekraczać ona 500.000 w skali Bovis’a, podczas gdy przeciętnie Ziemia wytwarza pozytywną, podtrzymującą życie energię w granicach od 7000 do18.000). Potrafi ona przyspieszać leczenie chorób, relaksację, regenerację komórkową, witalność, powiększać ludzką aurę, poprawiać nasze samopoczucie emocjonalne i wspierać rozwój duchowy. Energia życiowa w tych miejscach jest tak intensywna, że czuje się jej oddziaływanie nawet po upływie kilku tygodni! Strefy te są również idealne do medytacji i pracy wewnętrznej, gdyż silnie wpływają na ludzką podświadomość i duchowość. Dlatego też zdaje się oczywiste, że szukając lokalizacji dla różnych religijnych kultów, człowiek wybierał niemal wyłącznie miejsca mocy.

Jak korzystać z miejsc mocy Ziemi?

By skorzystać z wysokich poziomów energii życiowej nie potrzebne są żadne rytuały. Nie potrzeba też wyznawać żadnej konkretnej religii ani filozofii. Wszystko czego potrzebujesz to odwiedzić miejsce mocy, uspokoić swój umysł i zwyczajnie być obecnym. Jednakże, intencja połączenia się z miejscem mocy, praktyka oddechowa i medytacja pomagają stworzyć pomost do jego pola energetycznego i pełniej skorzystać z oferowanego przez nie potencjału. Będziesz zaskoczony(a) jak wiele możesz zyskać…Pola te nie tylko uzdrawiają nasze fizyczne i emocjonalne ciała, a również katalizują i przyspieszają wzrost świadomości:

‘Święte miejsca w nadchodzących latach będą stanowić, dla coraz większej liczby ludzi, strefy wzmocnienia, planetarne punkty akupunkturowe, strefy aktywacji przeznaczenia oraz energetyczne konwertory służące do duchowego oświecenia.’ (Martin Gray, National Geographic). Dołącz do mnie na Gargano, by osobiście tego doświadczyć… (Patrz: https://www.angelsfeetproject.com/sacred-journeys/).

 

Martin Gray: https://sacredsites.com/martin_gray/purposes.html

*Linki w języku angielskim do badan dotyczących earthing’u:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18047442.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15650465

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamów swój egzemplarz!

Zamów swój egzemplarz!

TUTAJ

Poszukująca duchowej tożsamości Ines powraca do nadmorskiego miasteczka na południu Włoch, nieopodal otoczonej kultem groty archanioła Michała. Pomiędzy spadkiem po ciotce, zagadkową chorobą miejscowych kobiet, intrygującym rzeźbiarzem i studnią w starej willi Ines wpada w sieć wydarzeń prowadzących ją coraz dalej na ścieżce samopoznania. Czy coś łączy zabytkową studnię, taneczną chorobę, przypisywaną ugryzieniu pająka, owianą legendą grotę i linię kobiet w jej rodzinie? Przekonaj się sama…

Zamów swój egzemplarz!

Najnowsza pocztówka