“Potężne to miejsce; Dom to Boga i Brama Niebios” pisali Templariusze w każdej świętej strefie, wskazując, iż za wejściem znajduje się miejsce skrywające jakąś doniosłą tajemnicę.

Miejsca mocy od zamierzchłych czasów charakteryzuje tajemniczy urok. Mity i legendy donoszą o pewnych strefach, mających cudowną zdolność uzdrawiania ciała, oświecania umysłu, podnoszenia kreatywności, rozwijania psychicznych umiejętności i budzenia duszy na wiedzę o jej prawdziwym przeznaczeniu w życiu. Co jest stanowi klucz do ich sekretu?

‘Podobnie do mocy magnesu, moc świętego miejsca stanowi niewidzialne pole energii przenikające cały jego obszar. Wierzę, że to pola energetyczne świętych miejsc są odpowiedzialne za te nadzwyczajne zjawiska’ – pisze Martin Gray, antropolog i fotograf National Geographic – ‘Zwyczajnie wchodząc w bezpośredni obszar świętego miejsca pielgrzym wkracza w pole energii miejsca, bez względu na to czy zdaje sobie sprawę z jego obecności, czy też nie. Nasze doświadczenie pól energii, jednakże, może być wzmocnione poprzez świadome łączenie się z nimi za sprawą wiedzy, intencji i medytacji. Dzięki wiedzy o istnieniu tych pól, dzięki intencji, by się z nimi połączyć oraz praktyce medytacji, kiedy znajdujemy się w miejscu mocy, możemy ustanowić z nim psychiczną więź. Takie połączenie z polem świętych miejsc pomoże nam pełniej skorzystać z ich mocy’.

[Martin spędził trzydzieści pięć lat badając i fotografując setki świętych miejsc w ponad stu pięćdziesięciu krajach. Gorąco zachęcam do odwiedzenia jego strony, na której omawia miologię, archeologię i historię miejsc mocy z całego świata, przedstawiając rzetelne wyjaśnienie występujących w nich zjawisk.  https://sacredsites.com/sacred_places/sacred_and_magical_places.html]

Zamów swój egzemplarz!

Zamów swój egzemplarz!

TUTAJ

Poszukująca duchowej tożsamości Ines powraca do nadmorskiego miasteczka na południu Włoch, nieopodal otoczonej kultem groty archanioła Michała. Pomiędzy spadkiem po ciotce, zagadkową chorobą miejscowych kobiet, intrygującym rzeźbiarzem i studnią w starej willi Ines wpada w sieć wydarzeń prowadzących ją coraz dalej na ścieżce samopoznania. Czy coś łączy zabytkową studnię, taneczną chorobę, przypisywaną ugryzieniu pająka, owianą legendą grotę i linię kobiet w jej rodzinie? Przekonaj się sama…

Zamów swój egzemplarz!

Najnowsza pocztówka